Hyrja për agjent
Klikoni për tu kyçur në sistem

Oferta ne - Budapest
Shperndaje në Google Facebook

Budapest, Hungari

Budapesti është një tjetër qytet i mrekullueshëm për t’u vizituar në shtator, kur temperaturat kanë rënë.
Ka kaq shumë pamje të bukura për të shijuar dhe aktivitete për të bërë në këtë kryeqytet të jashtëzakonshëm.
Një mundësi unike për të parë qytetin është duke lundruar me varkë përgjatë lumit ose duke vizituar ishullin Margaret në mes të lumit Danub.

4 Ditë 3 Netë - prej 175€ per person

Hotelet 

Akomodim   & Mëngjesi 

1. Triple M Hotel

175 Euro /per person

2. Hotel  Budapest  3*

219 Euro /per person

3. Hotel  Royal  Park  Botique  4*

229  Euro /per person

4. ibis   Budapest  Castle  Hill  4*

320  Euro /per person

5. Crowne  Plaza  Budapest ,  an  IHG  Hotel 325  Euro /per person

 

Në çmimin e hotelve  përfshihet 

➖ Bileta e Aeroplanit  Vajtje - Ardhje                      Fluturimet mund te behen direkt  nga : Shkupi , Tirana ,& nga  destinacione tjera te europes  etj..
➖ Akomodimi ne hotel 3 net                                         Akomodimi mund te behet  nga 2 e me shume Netë /varesisht nga kerkesa 
➖ Mëngjesi i perfshire 3 net
➖ Bagazh 8kg 

Ofertat dhe vendet jan gjithmone momentale !!

Në çmim nuk përfshihet

    Viza hyrëse 
    Bagazhi Shtesë
   Transferi nga Aeroporti në Hotel  dhe anasjelltas

Shënime:

  Çmimet janë për person dhe janë të vlefshme kur udhëtojnë të paktën dy persona

  Pagesa është e detyrueshme në Euro
 
  Ky udhëtim kërkon një pasaportë biometrike të vlefshme minimum prej 6 muajsh nga data e udhëtimit

  E rëndësishme: 100% pagesë e detyrueshme për rezervimin, dhe nëse rezervimi anulohet, paguhen % penallti sipas kushteve dhe rregulloreve te  Kompanis se  fluturimit dhe te Hotelit .

 

 

Akomodimi në vendet më të mira të Budapestit
Zbuloni kryeqytetin hungarez të pasur me atraksione.

Si një metropol i vërtetë, Budapesti magjeps çdo turist që e viziton. Në anën e Budës, eksploroni rrënojat romake të Acquincum, varrin e Gül Babës të ndërtuar nga osmanët, ose vizitoni Kalanë e Budës dhe Kishën Matthias. Në anën e Pestit, Parlamenti, Kalaja Vajdahunyad, Teatri i Operas dhe Bazilika e Shën Stefanit janë pamjet që duhen parë.

Shijoni zhurmën metropolitane! Shkoni në pijet e njohura të rrënojave, galeritë e artit në qendër të qytetit ose madje shikoni një shfaqje të mrekullueshme teatrale. Mund të vizitoni Kopshtin Zoologjik dhe Kopshtin Botanik të Budapestit me fëmijët tuaj, të bëni një shëtitje me varkë në verë ose të bëni patina në dimër në Városliget (City Park). Një udhëtim në Hekurudhën e Fëmijëve ose një vizitë në Muzeun e Hekurudhave do të jetë një përvojë unike për fëmijët. Në Budapest mund të gjeni ngjarje interesante dhe argëtuese gjatë gjithë vitit, si Festivali i Verës në Kalanë e Budës, Festivali Sziget ose Festivali i Pranverës, të gjitha që ia vlen të vizitohen. Relaksoni muskujt tuaj pas një shëtitjeje të gjatë në ujërat termale të Gellért Spa në Buda, ose Széchenyi Spa në Pest.

 
 

Rezervoni online

Shikoni disa foto të përzgjedhura nga momente të ndryshme gjatë udhëtimeve tona me grupe dhe aktivitete tjera

Shiko të gjitha aktivitetet

Saba Group

Rreth 25 vite më parë filluam të ofrojmë shërbime të udhëtimit. Që atëherë vazhdimisht kemi përmirësuar shërbimet tona dhe jemi zgjeruar në fusha si në turizëm, arazhmane turistike dhe shumë shërbime tjera profesionale në fushën e transportit dhe akomodimit.