Hyrja për agjent
Klikoni për tu kyçur në sistem

Milano
Shperndaje në Google Facebook

MILANO

Milano: histori, modë, pazar, muze

Pak më shumë se një fshat në vitin 590 p.e.s. me emrin Medhelan u pushtua nga romakët të cilët sakatuan emrin në Mediolanum dhe e bënë atë të rritet për t'u bërë kryeqyteti i Perandorisë Romake Perëndimore.

Më pas u pushtua nga francezët, më pas nga spanjollët dhe në fund nga austriakët duke mbetur gjithmonë në qendër të ngjarjeve ekonomike të gadishullit.Motori ekonomik me kalimin e kohës është kthyer në kryeqytet të modës ku kanë selinë emra si Armani, Krizia, Prada.
Ecja nëpër rrugët e Milanos, dhe jo vetëm ato të qendrës, mundëson një eksperiencë unike: dyqanet e vogla alternohen me markat më të njohura që japin emocione.

Dhe si të mos përfshihemi në kulturë.
Në qytet ka 70 muze: nga më i vjetri, Pinacoteca Ambrosiana, ku mbahet Kodiku i Leonardos Atlanticus, deri te mbërritja e fundit në skenë, Muzeu i Iluzioneve.

Nëse dëshironi të vizitoni monumentet dhe të mahniteni nga disa nga më pak të njohurit, ka disa frymëzime: Duomo, Galleria Vittorio Emanuele, Chiesa di San Carlo al Corso, Chiesa di San Babila, Villa Necchi Campigli, Palazzo Berri Meregalli, Civico Planetario, Casa Galimberti, Albergo Diurno Venezia, Resti del Palazzo Imperiale në Via Brisa, Kisha e San Maurizio al Monastero Maggiore ("Kapela Sistine e Milanos"), Muzeu Arkeologjik i Qytetit të Milanos, Palazzo Litta, Casa deli Atellani, Kisha e Santa Maria delle Grazie, Cenacolo Vinciano (Darka e Fundit).Pa harruar Duomo, Galleria Vittorio Emanuele, Kalaja Sforzesco dhe shumë më tepër.

Hotelet e sygjeruara :

Hotelet 

Akomodim   & Mëngjesi 

1. Hotel Sunflower - Piazzale Lugano 10, Milan  
 10-minute drive of Piazza del Duomo and San Siro Stadium.
 5 mi (8 km) from Cathedral of Milan 
 1.8 mi (2.9 km) from Milan Convention Centre.

--   Euro /per person

2.   Idea Hotel Milano San Siro - Via Gaetano Airaghi, 125, Milan
  8.7 km from the Milan center   / 3.2 km from San Siro Stadio

---  Euro /per person

3. Cosmo Palace   -   Via De Sanctis 5, 20092 Cinisello Balsamo, Milano
2 km away from the centre of Milan / Linate Airport is 17 km away

---  Euro /per person

4.  Sina The Gray -  Via San Raffaele, 6, Milan
267 m from the Milan center  /  164 m from Duomo

---   Euro /per person

5.  Room Mate Giulia - Via Silvio Pellico, 4, Milan
2 km away from the centre of Milan  / Linate Airport is 17 km away

      198 m from the Milan center  78 m from Duomo

---   Euro /per person➖ Bileta e Aeroplanit  Vajtje - Ardhje                      Fluturimet mund te behen direkt  nga : Shkupi , Tirana ,& nga  destinacione tjera te europes  etj..
➖ Akomodimi ne hotel min. 2  net                                         Akomodimi mund te behet  nga 2 e me shume Net /varesisht nga kerkesa 
➖ Mëngjesi i perfshire  
➖ Bagazh 8kg 

Ofertat dhe vendet jan gjithmone momentale !!

Në çmim nuk përfshihet

    Viza hyrëse 
    Bagazhi Shtesë
   Transferi nga Aeroporti në Hotel  dhe anasjelltas
Shënime:

  Çmimet janë për person dhe janë të vlefshme kur udhëtojnë të paktën dy persona

  Pagesa është e detyrueshme në Euro
 
  Ky udhëtim kërkon një pasaportë biometrike të vlefshme minimum prej 6 muajsh nga data e udhëtimit

  E rëndësishme: 100% pagesë e detyrueshme për rezervimin, dhe nëse rezervimi anulohet, paguhen % penallti sipas kushteve dhe rregulloreve te  Kompanis se  fluturimit dhe te Hotelit .
  

Rezervoni online

Shikoni disa foto të përzgjedhura nga momente të ndryshme gjatë udhëtimeve tona me grupe dhe aktivitete tjera

Shiko të gjitha aktivitetet

Saba Group

Rreth 25 vite më parë filluam të ofrojmë shërbime të udhëtimit. Që atëherë vazhdimisht kemi përmirësuar shërbimet tona dhe jemi zgjeruar në fusha si në turizëm, arazhmane turistike dhe shumë shërbime tjera profesionale në fushën e transportit dhe akomodimit.