Hyrja për agjent
Klikoni për tu kyçur në sistem

VITI I RI
Shperndaje në Google Facebook

Viti i Ri në Abu Dhabi & DUBAI -  6 Ditë 5 Netë - 999€ per person

     6 Ditë 5 Netë   - 999€ per person 

 • Dita 01: Udhetimi Tirane – Abu Dhabi - Dubai (Fluturimi direkt me Wizz Air)  nisja  29 DHJETOR 2023 
 • Nisja nga Tirana ne 18:30 dhe mberritja ne Abu Dhabi ne 01:40.Numri i Fluturimit : SW7092
 • Transferta dhe akomodimi ne hotel Delta by Marriot 4* ne Dubai me mengjes te perfshire.

 • Dita 02: Dubai City tour (Turi i qytetit te Dubait) -  Fillimisht do t'i drejtohemi Xhamise Jumeriah (e cila eshte nje nga xhamite me te bukura ne Dubai). Me pas vazhdojme ne rrugen e famshme Sheikh Zayed (cilesuar edhe si arteria kryesore e qytetit). Gjate kesaj rruge do te kalojme ne Zonen e Biznesit (e mbushur me godina vertete unike) si psh Emirates Tower dhe Qendra e Tregetise Boterore. Gjithcka duket ne harmoni te plote dhe ky program do te vazhdoje te na tregoje mrekulli te tilla si: Burj Kalifa e cila eshte ndertesa me e larte ne bote 818 m, dhe prane saj ndodhet Dubai Mall, qe eshte Qendra Tregtare me e madhe ne bote. Vazhdojme viziten tone ne brendesi te Palmes Jumeirah, e cila eshte nje arkitekture shume e vecante e ndertuar totalisht mbi uje. Aty do kemi mundesi te shohim Hotelin luksoz Atlantis The Palm dhe mundesi per foto panoramike. Me pas do te vizitojme hotelin Burj Al Arab, i cili eshte hoteli i vetem ne bote me 7*. Mundesi per kohe te lire ne Pazarin e Erzave dhe Frutave te thata duke perfundur programin tone ne zonen e famshme Dubai Gold Souk, e cila per nga vete emri eshte zona me e njohur e Argjendarise ne Lindjen e Mesme. Vazhdojme me Dubai Marina qe eshte edhe shetitorja me e njohur ne Dubai ku mund te shohim edhe Klubin e Jahteve . Kohe e lire per dreken dheme pas akomodimi ne hotel.

 •  Optionale: Bileta e Hyrjes ne Burj Khalifa - 65 EUR per person.
 •   19:00 - 21:00 Yacht Tour - 60 Euro Per person

 • Dita 03: Free day (Dite e lire)  :   
 • Opsionale Gala Dinner:
 • TH8 Palm Vignette Collection!
 • 31st New Years Eve at TH8 palm Options
 • Soft Bev. package: 425 Euro per person
 • Alcohol package: 499 Euro per person
 • Diamond Package: 569 Euro per person (Includes bottle of prosecco for table of 4)
 • Royal Central Hotel The Palm
 • 5 Star New Year Gala 535 Euro per Person Inculding:
 • International buffet Live entertainment ( DJ, Band and Dancers) Unlimited house beverage of both soft and alcoholic. Great view for fireworks from Burj Al Alarab
 • Amwaj Rotana JBR -
 • Option 1: 359 Euro Per person Indoor
 • Option 2: 499 Euro Per person Outdoor on terrasse with the view of Ain Dubai good place to see the fireworks.
 • New Year Dhow Cruise Marina – Upper Deck 499 Euro per person
 • The View Of Fireworks At Atlantis The Palm
 • Pick up And Drop Of From Hotel/Residence
 • 4 Hours Cruising (10:00 PM To 02:00 AM)
 • International Gala Dinner, Veg and Non Veg Dishes
 • Unlimited Soft Drinks & Water
 • New Years Cake
 • Fruit Champagne On The Table
 • Alcohol Available On Board ( At Extra Charges)
 • Live Entertainment And Lot More

 • Dita 04: Free day (Dite e lire)
 • Opsionale: Mbremje Safari ne shkretetire - 69 Euro per person me darke te perfshire
 • Largohuni per pak nga jeta e ngarkuar e qytetit dhe shijoni shkelqimin e shkretetires se Dubait me turneun tone te safarit ne shkretetire ne mbremje. Zgjedhim mbasditen pasi eshte koha me e mire per te vizituar shkretetirat qe gjate mbremjes ftohen per te mirepritur driten e henes dhe vizitoret nga e gjithe bota.

 • Dita 05: Free day (Dite e lire)
 • Dita 06: Dubai - Abu Dhabi Tour - Airport
 • Check-out nga hoteli dhe transferim per ne Abu Dhabi ku vijojme me City Tour (Turi i qytetit te Abu Dhabit)
 • Abu Dhabi – Njihet ndryshe si ”Manhatani i Arabise” per shkak te gradacelave ultra moderne. Kryeqyteti i Emirateve te Bashkuara Arabe, shtrihet ne nje ishull ne forme T-je, prane gjirit te Persise. Aty do te kemi mundesi per te vizituar vendet e mrekullueshme si Xhamine “Sheikh Zayed”, nje kryeveper e arkitektures neo-islamike si edhe nje nga xhamite me te bukura ne te gjithe boten. Xhamia ka mbi 1.000 shtylla ne zonat e saj e jashtme te cilat jane te veshura me me shume se 20.000 panele mermeri me gure gjysme te çmuar, duke perfshire guaskat, perlat etj. Vizita e kesaj xhamie eshte nje pervoje vertete e paharrueshme.
 • Vizita vazhdon duke pare “Pallatin e Emirateve” shume luksoz, i cili ndodhet ne vendin e tij mbreselenes. Me pas do te vizitojme Heritage Village, Marina Mall si edhe ishullin “Saadyat” i cili ofron nje pasqyre te vertete ne zhvillimin e qytetitme te pasur te botes. Ne vazhdim vizitojme edhe ishullin "Yas" ne te cilin ndodhet kompleksi "Ferrari World" dhe pista e garave te "Formula 1" - Pas perfundimit te programit, transferta per ne Airport
 • Udhetimi Abu Dhabi - Tirane (Fluturimi direkt me Wizz Air)
 • Nisja nga Abu Dhabi ne 14:05 dhe mberritja ne Tirane ne 16:55.  Numri i Fluturimit: SW7091

Fundi i sherbimit tone....

 

Rezervoni online

Shikoni disa foto të përzgjedhura nga momente të ndryshme gjatë udhëtimeve tona me grupe dhe aktivitete tjera

Shiko të gjitha aktivitetet

Saba Group

Rreth 25 vite më parë filluam të ofrojmë shërbime të udhëtimit. Që atëherë vazhdimisht kemi përmirësuar shërbimet tona dhe jemi zgjeruar në fusha si në turizëm, arazhmane turistike dhe shumë shërbime tjera profesionale në fushën e transportit dhe akomodimit.