Hyrja për agjent
Klikoni për tu kyçur në sistem

Maldive
Shperndaje në Google Facebook

Muaji shkurt është kohë e shkëlqyer për të udhëtuar në Maldive.

Është muaji më i thatë i Maldiveve, me më pak se 70 mm reshje mujore, temperatura mesatare maksimale prej 30°C dhe rreth 10 orë me diell çdo ditë. Dukshmëria për zhytje dhe snorkeling është e shkëlqyer.

Kuredu Island Resort & Spa *****

Duke ofruar një zonë plazhi privat dhe objekte për sporte ujore, 
Kuredu Island Resort & Spa është një pronë përballë plazhit e vendosur në Kuredu në rajonin e Atollit Lhaviyani.
Resorti ka një pishinë të hapur, një qendër spa dhe një qendër fitnesi e cila është falas për mysafirët..

Ellaidhoo Maldives By Cinnamon 5*

Një parajsë ishull në Alifu Alifu Atoll, Ellaidhoo Maldives nga Cinnamon ofron strehim komod me pajisje luksoze. I rrethuar nga palma dhe plazhe të bardha, ai ka një pishinë pafundësie dhe një qendër fitnesi.
Arritja në Ellaidhoo Maldives me kanellë është e mundur me hidroavion ose varkë me shpejtësi nga Aeroporti Ndërkombëtar Male.
Bëhet fjalë për një udhëtim 25 minuta me hidroavion, ose 1.5 orë udhëtim me skaf.Dhomat e bollshme dhe të ndritshme në Ellaidhoo Maldives by Cinnamon kanë një zonë të rehatshme për të ulur divanin dhe pamje të bukur të oqeanit.
Televizori vjen me kanale kabllore dhe satelitore, ndërsa banjat gjysmë të jashtme kanë ujë të shkripëzuar.

Fihalhohi Island Resort 5*

E vendosur brenda Atollit të Malit Jugor, Fihalhohi Island Resort përmban ujë të pastër kristal, plazhe me rërë të bardhë dhe gjelbërim të harlisur.

Mysafirët mund të kënaqen me një masazh të këndshëm në banjën e tij.Dhomat me ajër të kondicionuar, të pajisura me një tarracë me zonë të shtrojës, janë të pajisura me dysheme me pllaka, një gardërobë, telefon dhe tifoz tavani. Banjo vjen me një tharëse flokësh dhe dush. Pa pagesë WiFi ofrohet.

Fihalhohi Island Resort ka një tavolinë turne që mund t'i ndihmojë mysafirët me aranzhimet e vizitave dhe udhëtimeve. Vizitorët mund të kërkojnë shërbime lavanderie nga salla e pritjes 24-orëshe, ndërsa aktivitetet sportive ujore si peshkimi dhe një shkollë zhytjeje e certifikuar nga PADI janë të disponueshme në vend.
Restoranti në shtëpi Palm Grove shërben kuzhina të shijshme maldive dhe ndërkombëtare. Bari i Fisherman's dhe Blue Lagoon Bar ofron një shumëllojshmëri të gjerë pijesh dhe pijesh.
Hoteli eshte 45 minuta me skaf larg nga Aeroporti Ndërkombëtar i Male.

Melia Zanzibar 5*

E vendosur në Kiwengwa, 11 km nga Kichwele Forest Reserve, Melia Zanzibar ka një zonë plazhi privat, një pishinë të hapur dhe një fushë tenisi. 

Musafiret mund të përdorni  palestëren . Dhomat e mysafirëve në hotel janë të pajisura me pajisje për të bërë çaj dhe kafe. Çdo dhomë është e pajisur me një banjo private, ndërsa dhomat e zgjedhura këtu do t'ju ofrojnë një tarracë dhe të tjerat gjithashtu u ofrojnë mysafirëve një pamje nga deti.
Në Melia Zanzibar, çdo dhomë vjen me ajër të kondicionuar dhe një TV me ekran të sheshtë.
 
Një mëngjes Buffe është në dispozicion çdo mëngjes në strehim. Prona ka një përzgjedhje prej 5 restorantesh që specializohen në kuzhinat ndërkombëtare, mesdhetare dhe lokale.Prona ka një sauna.
Zona është e njohur për kanoe dhe në këtë hotel me 5 yje ofrohet makina me qira.

Gjuhët e folura në recepsion përfshijnë gjermanisht dhe anglisht.

Aeroporti Ndërkombëtar i Zanzibarit dhe Stone Town janë më pak se një makinë 50-minuta larg.

 

Rezervoni online

Shikoni disa foto të përzgjedhura nga momente të ndryshme gjatë udhëtimeve tona me grupe dhe aktivitete tjera

Shiko të gjitha aktivitetet

Saba Group

Rreth 25 vite më parë filluam të ofrojmë shërbime të udhëtimit. Që atëherë vazhdimisht kemi përmirësuar shërbimet tona dhe jemi zgjeruar në fusha si në turizëm, arazhmane turistike dhe shumë shërbime tjera profesionale në fushën e transportit dhe akomodimit.