Hyrja për agjent
Klikoni për tu kyçur në sistem

EUROTRIP - BERLIN
Shperndaje në Google Facebook

EUROTRIP  - BERLIN

 

P R O G R A M I

DITA E PARE    25 MARS BUDAPEST (HUNGARI)
00:00 Planifikohet nisja nga Prishtina per ne Budapest
10:00 – 12:00 Arritja ne Budapest ku mund te kaloni kohe te lire
12:00 – 15:00 City tour ne Budapest me guide lokale(gj.angleze) dhe shqiptareCity tour Budapest
Me të mbërritur në Budapest, do të zbulojmë qytetin e ndarë nga lumi Danub. Nga njëra anë, qyteti i Budës ndodhet në krye të Kodrës, në qytetin e vjetër të së cilës ndodhen kështjella dhe Bastioni i Peshkatarëve, nga ku mund të kënaqeni me pamjen panoramike.
Më pas zbresim nga kodra e qytetit për të zbuluar anën e Pestit, qytetin e ri, duke kaluar nga Bulevardi Andrassy, ​​Teatri i Operas, Bazilika e Shën Stefanit, Sinagoga e Madhe dhe Sheshi i Heronjve. E përfundojmë vizitën tek Great Market, ku mund të shijojmë specialitete tipike të vendit.15:30 Akomodimi ne Hotel Danubius/Arena Budapest dhe kohe e lire

Opsionale (me kosto shtese / cmime special):
Në mbrëmje do të mund shijojmë një shëtitje me varkë në lumë duke admiruar ndriçimet e qytetit.

DITA E DYTE     26 MARS BRATISLLAVE (SLLOVAKI)
09:00 Mengjesi dhe check out nga hoteli dhe nisja per Bratisllave
11:30 Arritja ne Bratisllave, kohe e lire
15:00 Nisja per ne Vien
16:30 Akomodimi ne Hotel Star Inn Schönbrunn Viena dhe kohe e lire

DITA E TRETE 27 MARS VIENA (AUSTRI)
08:00 – 08:30 Mengjesi dhe check out nga hoteli
09:00 – 12:00 City tour ne Vien me guide locale(gj.angleze) dhe shqiptareCity tour Vienna
Në mëngjes do të realizojmë një vizitë qytetit të Vjenës. Duke vozitur rreth Ringstrasse do të shohim ndërtesat më të shquara të qytetit, si Teatri i Operas, Hofburgu ose Pallati i Dimrit, Muzeu i Arteve të Bukura dhe Muzeu binjak i tij i Historisë Natyrore, Parlamenti, Bashkia ose Kisha Votive, ndër të tjera.
Ne do të vazhdojmë me një shëtitje të këndshme nëpër kopshtet e Pallatit Belvedere13:00 – 13:30 Nisja per ne Prage
18:00 – 18:30 Akomodimi ne Hotel Duo Prage dhe kohe e lire

Opsionale (me kosto shtese / cmime speciale):
Në mbrëmje mund shijojmë një concert – muzike klasite (Mozzart & Strauss).

DITA E KATERT 28 MARS PRAGA (CEKI)
08:00 – 08:30 Mengjesi dhe check out nga hoteli
09:00 – 12:00 City tour ne Prage me guide locale(gj.angleze) dhe shqiptare  City tour Prague
Vizita e qytetit fillon në lagjen e kalasë, e vendosur lart në një kodër të qytetit. Pikat kryesore të saj janë Katedralja e Shën Vitusit, Pallati Mbretëror, Kapela e Shën Gjergjit dhe Rruga e Artë.
Duke zbritur do të arrijmë në lagjen Mala Strana (qytet i vogël në përkthim), i cili shquhet për rrugët e ngushta dhe ndërtesat tipike të zonës.
Kjo na çon në Urën e Karlit, nga e cila do të kënaqemi me pamjet mahnitëse të qytetit ndërsa tutje na çon në qendrën historike për të vizituar Orën Astronomike, Lagjen Hebraike, Sheshin Wenceslas, ndër monumente të tjera.12:00 – 13:00 Kohe e lire
13:00 Nisja per ne Berlin
18:00 Akomodimi ne Hotel Mercure Berlin dhe kohe e lire

DITA E PESTE 29 MARS BERLIN (GJERMANI)
08:00 – 08:30 Mengjesi dhe check out nga hoteli
09:00 – 12:00 City tour ne Berlin me guide locale(gj.angleze) dhe shqiptare  -  City tour Berlin
Mëngjesi në bufe dhe nisja për të vizituar kryeqytetin e Gjermanisë. E ndarë nga "perdja e hekurt" gjatë pjesës së dytë të shekullit të 20-të, u desh të mësohej përsëri të ishte një qytet pas rënies së murit në nëntor 1989.
Gjatë turneut do të shohim Parlamentin, Ishullin e Muzeut, Katedralen e Shën Hedvigut, lagjen e Nikollës, Memorialin e Holokaustit dhe Sheshin Potsdam.
Ne do të kalojmë në perëndim për të zbuluar Avenue Kurfürstendamm me ndërtesat e saj elegante dhe aristokratike, Kishën Përkujtimore të Perandorit Wilhelm dhe ndërtesën KaDeWe, qendra e pare tregtare në Evropë që hapi dyert e saj në fillim të shekullit të 20-të.12:00 – 13:00 Kohe e lire
13:00 – 14:00 Nisja per Zagreb
03:00 Arritja dhe akomodimi ne Hotel Blue Zagreb

DITA E GJASHTE
30 MARS ZAGREB (KROACI)10:00 Mengjesi dhe check out nga hoteli
10:30 – 14:00 Kohe e lire ne qytetin e Zagrebit
14:00 Nisja per ne Prishtine
 
 
 
 
 

Shenim me rendesi:
Kjo pakete vlen per klientet qe posedojne apo planifikojne te marrin vize shengen. Saba Tours nuk asiston ne terminet per vize shengen.
 

Rezervoni online

Shikoni disa foto të përzgjedhura nga momente të ndryshme gjatë udhëtimeve tona me grupe dhe aktivitete tjera

Shiko të gjitha aktivitetet

Saba Group

Rreth 25 vite më parë filluam të ofrojmë shërbime të udhëtimit. Që atëherë vazhdimisht kemi përmirësuar shërbimet tona dhe jemi zgjeruar në fusha si në turizëm, arazhmane turistike dhe shumë shërbime tjera profesionale në fushën e transportit dhe akomodimit.